سئو به چند دسته تقسیم می شود و چه انواعی دارد؟

یکی از موضوعاتی که در بحث یادگیری سئو ممکن است با آن ها برخورد کنید ، این است که سئو به چند دسته تقسیم می شود و چه انواعی دارد؟

یکی از موضوعاتی که در بحث یادگیری سئو ممکن است با آن ها برخورد کنید ، این است که سئو به چند دسته تقسیم می شود و چه انواعی دارد؟

سئو بر اساس کارهایی که لازم است انجام دهیم تا به نتیجه مطلوب برسیم به دسته های گوناگونی تقسیم می شود. که در این مطلب به تعریف آن ها خواهیم پرداخت.

1. سئوی داخلی

سئوی داخلی به کلیه کارهایی می گویند که به منظور بهبود رتبه سایت در داخل خود سایت انجام می شود.لینک سازی داخلی ، استفاده از کلمات کلیدی ، بهینه سازی کدهای سایت و دیگر موارد جزو سئوی داخلی هستند که باید آن ها را انجام داد.

2. سئوی خارجی

سئوی داخلی به کلیه کارهایی می گویند که به منظور بهبود رتبه سایت در خارج از سایت بایستی انجام شود.

بازاریابی محتوا ، بک لینک سازی ، تبلیغ در شبکه های اجتماعی و دیگر موارد جزوی از  سئوی خارجی خارجی هستند که معمولا بعد از انجام سئوی داخلی باید به آن ها پرداخت.سئوی خارجی به فرایند افزایش رتبه سایت بسیار کمک می کند و تاثیر زیادی در افزایش رتبه سایت دارد.

 

3. سئوی فنی

سئوی فنی نیز یکی دیگر از بخش های سئو است که اگر آن را نادیده بگیریم ، دو بخش قبلی تاثیری روی موفقیت وبسایت ندارد.در سئوی فنی به تمیز و سالم بودن کد ها ، سازگاری سایت با صفحه نمایش های مختلف مانند موبایل ، بررسی سلامت لینک ها،نقشه سایت و واکنشگرا بودن سایت می پردازیم.

4. سئوی محتوا
سئوی محتوا به اقداماتی گفته می‌شود که محتوای سایت ما را برای درک بهتر گوگل از نظر ماهیت و مفهوم آماده می‌کند، و از سوی دیگر برای کاربر هم مفید و کاربردی است و پرسش او را به بهترین نحو پاسخ می‌دهد. مانند انتخاب عناوین مناسب، رعایت هدینگ‌ها، رعایت چگالی کلمه کلیدی، انتخاب کلمات کلیدی مناسب، طول محتوا و مواردی از این دست.

5. سئوی تصاویر و ویدیوها

سئوی تصاویر و ویدیوها از آن جهت مورد مهمیست که می تواند سایت را در نتایج ویدیو و تصویر گوگل پدیدار کرده و از این قسمت ها نیز به سایت بازدیدکننده جذب کند، علاوه بر این موجب رصایت کاربران خواهد شد زیرا برخی محتوای ویدیویی را دوست دارند و تصویر نیز یک محتوای متنی را از حالت خسته کننده خود خارج می کند ، بهترین حالت محتوا وقتیست که هم از محتوای متنی و هم از محتوای ویدیویی و تصویری در یک مطلب استفاده شود.

برای بهینه سازی سئوی تصاویر و ویدیوها،باید از کلمه کلیدی مطلب خود در متن جایگزین و توضیحات تصاویر و ویدیوهایی که در محتوا قرار می دهید استفاده کنید.

6. سئوی کلاه سیاه

سئوی کلاه سیاه به معنی کارهاییست که به جهت فریب موتورهای جست و جو یا بهترین بگوییم فریب الگوریت مهای موتور جست و جو انجام می شود ، همانطور که میدانید موتورهای جست و جو از یک سری معیار برای رتبه بندی سایت ها استفاده می کنند ، کسانی که از سئوی کلاه سیاه استفاده می کنند با افراط در این معیارها قصد دارند این الگوریتم ها را فریب دهند تا بتوانند خیلی سریع در رتبه های بالای گوگل قرار بگیرند.این روش جریمه و حذف سایت از نتایج گوگل را در پی دارد.

7. سئوی کلاه سفید

سئوی کلاه سفید به معنی کارهاییست که به منظور افزایش رتبه سایت در نتایج گوگل انجام می شود و کاملا مطابق با قوانین گوگل است ، سئوی کلاه سفید بر روی رضایت کاربران تمرکز دارد نه فقط جلب توجه موتورهای جست و جو

 

 


mtz taz

3 Blog posts

Comments